Tri medalje na balkanskem prvenstvu v karateju za karateiste Karate kluba Kolektor

V sklopu slovenske mladinske in članske reprezentance se je 17. balkanskega prvenstva v karateju za mladince in mlajše člane udeležilo tudi pet članov Karate kluba Kolektor Idrija, Tjaž Oblak, Benjamin Bajuk, Titi Primožič, Petra Zajc in Kaja Budič.

Najbolje se je odrezala Kaja Budič, ki je med mlajšimi članicami +68 kg osvojila prvo mesto. Do finala je nanizala nekaj prepričljivih zmag in v finalu še s 5:0 premagala predstavnico Turčije.

Zelo dobro se je boril tudi Tit, ki je tokrat prvič tekmoval med mlajšimi člani. Po gladki uvodni zmagi je po sodniški odločitvi izgubil z kasnejšim finalistom. Podobno se je zgodilo tudi v repersažnih bojih, kjer je prav tako izgubil po sodniški odločitvi in osvojil končno 7-8 mesto.

Tit in Kaja pa sta se še posebej izkazala v ekipnih bojih, kjer sta slovenski moški in ženski članski reprezentanci pomagala do osvojitve srebrne medalje.

Tjaž, Benjamin in Petra so tokrat morali priznati premoč nasprotnikov v prvih krogih izločilnih bojev.