HITER POGLED NA LETO 2017 in VOŠČILO

premik_srecno_2017_2

Za nami je še eno uspešno tekmovalno in vadbeno leto. V letu 2017 so naši trenerji prenašali znanje karateja, drugih borilnih veščin in akrobatike v Idriji, Sp. Idriji, Žireh, Cerknem, Ljubljani, Logatcu in Črnem Vrhu. V naštetih krajih se je vadbe redno udeleževalo 270 otrok in mladostnikov in nekaj čez 50 odraslih. Leto je bilo tudi tekmovalno zelo uspešno. Najbolj je odmeven rezultat je uspel Titu Primožiču na svetovnem prvenstvu na Tenerifih, kjer je po 3 zmagah obstal v ¼ finalu. Čeprav smo pričakovali kakšno zmago več, je bilo uspešno tudi državno prvenstvo do 21 let, kjer so naši tekmovalci dosegli 10 odličij.

GLAVNE NOVOSTI PRI DELU V REKREATIVNIH IN TEKMOVALNIH SKUPINAH

Eden izmed glavnih namenov športa je omogočiti razvoj splošnih gibalnih in tudi vedenjskih spretnosti čim večjemu številu otrok, mladostnikov in tudi odraslih ter starostnikov. V karate inštitutu se tako iz leta v leto trudimo, da izpopolnjujemo naše programe in omogočamo čim širši populaciji splošen gibalni razvoj. Programov ne izpopolnjujemo samo na nivoju dela z otroki, ampak tudi pri delu z odraslimi in starostniki. V letu 2017 se je tako obstoječim skupinam karateja, tai čija in kick boksa, priključila še skupina karateja za odrasle v Cerknem. Maša Gala pa v Ljubljani preko upokojenskega društva izvaja program karateja za starostnike.

Zato, da bi naše delo dodatno sistematizirali in nadgradili, smo v preteklem letu začeli postopno prenašati testiranja, ocene izpitov in različne aktivnosti, ki jih izvajamo na nivoju klubov, v aplikacijo Moje spretnosti. S pomočjo aplikacije bi radi omogočili članom spremljati vadbeni proces in slediti njihovem napredku. Aplikacija omogoča organiziranje sočasnih aktivnosti v vseh krajih, kjer izvajamo vadbo. V aplikacijo Moje spretnosti bomo postopno začeli dodajati tudi izobraževane vsebine ter začeli izvajati obveščanje članov.

TABOR 2017

Po nekaj letih smo ponovno organizirali poletni tabor, in sicer v Portorožu.  Udeležilo se ga je 50 članov iz Idrije, Žirov, Spodnje Idrije, Cerknega in Ljubljane. Tabor je bil namenjen druženju članov Karate instituta ter utrjevanju in izpopolnjevanju znanja iz karateja. Udeleženci so bili navdušeni, zato so že izrazili željo po organizaciji ponovnega tovrstnega druženja.

TEKMOVANJA IN TEKMOVALNI USPEHI

V letu smo 2017 smo organizirali in se udeležili mnogih tekmovanj, ki so namenjena različnim stopnjam znanja naših članov. Za najmlajše smo tako organizirali Zmajčkovo tekmovanje, ki se ga lahko udeležijo vsi naši člani. Za vse tiste, ki vadijo vsaj dve leti in več smo skupaj s Karate klubom Piran in Karate klubom Mawashi iz Postojne organizirali primorski pokal, ki bo potekal tudi v letu 2018. Najbolj prizadevni tekmovalci v otroških, mladinskih in članskih kategorijah so se redno udeleževali pokalnih, državnih in mednarodnih tekmovanj. Vseh skupaj se je preko leta nabralo čez 20. Med njimi je bilo pet naših članov vključeno v mladinsko in člansko reprezentanco, štirje pa v otroško. Tekmovalcem čestitamo za njihove uspehe. Hkrati se zahvaljujemo našemu generalnemu sponzorju koncernu Kolektor in ostalim sponzorjem za sofinanciranju naših tekmovalnih programov.

Vsem članom želimo prijetne praznike in veliko uspehov v prihajajočem letu.

Trenerska ekipa Karate instituta

Zaključevanje kontrolnega testirana jesen 2017 in pregled rezultatov

S prvim tednom v januarju zaključujemo kontrolno testiranje, v katerega smo vključili naslednje teste (vsi testi so v video obliki predstavljeni v aplikaciji Moje spretnosti): Tek 4X12 metrov, Test agilnosti (t test), Test gibljivosti( špaga in predklon), Test na koordinacijski lestvi, Test moči (skleca, pravilnost in število). Mlajši člani niso izvajali vseh testov, ampak samo […]

Pridružite se začetnim in nadaljevalnim tečajem karateja za odrasle

Spoštovani! Obveščamo vas, da bomo v tem šolskem letu organizirali začetne in nadaljevalne treninge karateja za odrasle v naslednjih krajih: Idrija, Žiri, Cerkno.  Vsi, ki vas je tovrstna vadba v preteklosti že veselila sedaj pa zbirate motivacijo, da bi se nam pridružili ter vsi, ki bi radi na novo preizkusili celostno psihofizično vadbo karateja, ste […]

Vpisi za otroke in mladostnike in programi dela

V šolskem letu 2017/2018 bomo vpisovali v začetne programe karateja in akrobatike za otroke in mladostnike.  Program dela za posamezne starostne skupine si lahko ogledate na spodnjih povezavah.   Program dela 2017/2018 – vedenjske spretnosti Program dela po skupinah 2017/2018 – razvoj splošnih gibalnih sposobnosti Izpitni program   Vpisi v programe karateja in akrobatike za […]

Začetek sezone 2017/2018

Spoštovani člani in članice, Z začetkom septembra začnejo ponovno potekati programi, ki jih organiziramo v sklopu našega kluba. Programi začnejo potekati po urniku po spodaj navedenih datumih. Idrija, Cerkno (karate za otroke, mladostnike in odrasle): 4. 9. 2017 Sp. Idrija (karate za otroke in mladostnike): 5. 9. 2017 Žiri, Črni Vrh, Ljubljana (karate za otroke, […]

VPISI V ZAČETNE PROGRAME V SEZONI 2017/2018

V šolskem letu 2017/2018 bomo vpisovali v začetne programe karateja in akrobatike za otroke in mladostnike  ter v programe karateja, taijiquana in mešanih borilnih veščin za mladostnike in odrasle. Programi karateja in akrobatike za otroke in mladostnike  Idrija: mala telovadnica ŠPC, 11. 9. , 18. 9. in 25. 9. ob 16:30 Sp. Idrija: mala telovadnica […]

Poletni tabora Karate instituta, osnovne informacije

Ker se tabor hitro približuje, vam pošiljamo potrebne informacije glede organizacije tabora. Za tiste, ki ste se prijavili za organiziran avtobusni prevoz, je odhod avtobusa z avtobusne postaje v Idriji v sredo, 16.8.2017, ob 9. uri. Nastanitev v Dijaškem domu Portorož je do 11. ure, ob 12. uri je kosilo. Po kosilu začnemo z aktivnostmi […]

Izpiti in zaključek sezone 2016/2017

Spoštovani člani, Bližajo se izpiti in zaključek sezone, zato vas obveščamo o datumih izpitov in datumih zaključka sezone po posameznih skupinah in krajih. Po opravljenih izpitih nas čaka še nekaj treningov z različnimi vsebinami, ki se bodo od skupine do skupine, glede na možnosti, ki jih imamo v posameznih krajih, razlikovale. Izpiti 2017: Izpite bomo […]

8. POLETNI TABOR KARATE INŠTITUTA – PORTOROŽ 16.8. do 20.8.2017

RAZLIČNE DELAVNICE ZA OTROKE IN ODRASLE, PRIPRAVE ZA TEKMOVALCE Letos bomo ponovno organizirali tokrat že 8. poletni tabor, ki bo potekal v Portorožu.  Tabora se je pred leti vedno udeležilo veliko število ljubiteljev borilnih veščin vseh starosti. Tokratni tabor je namenjen otrokom, mladostnikom in odraslim. Program za otroke in mladostnike poteka od srede 16.8. do […]

Testiranja zmajčkovih spretnosti v aprilu in maju

V aprilu in maju bomo v vseh skupinah izvajali testiranja  »zmajčkovih spretnosti«. Nekateri otroci so testiranja že opravljali v preteklih letih, nekateri pa jih bodo letos prvič. Glavni namen testiranj in ocenjevanj je spodbujati otroke k splošnemu gibalnemu in vedenjskemu razvoju. Pri testiranjih in ocenjevanjih spremljamo tri področja: vedenjske spretnosti, funkcionalne gibalne spretnosti in meritve […]

4. Zmajčkovo tekmovanje in 1. Pokal Kolektorja -foto galerija

V nedeljo 19.3. smo uspešno organizirali 4. Zmajčkovo Tekmovanje in 1. Pokal Kolektorja. Tekmovanja se je udeležilo okoli 200 otrok iz 10 klubov, ki so nastopali v tehnikah, katah in borbah. Podelili smo 70 kompletov odličji. Vsem tekmovalcem čestitamo za pogum in uspešne nastope. V nadaljevanju si lahko ogledate galerijo s tekmovanja.       […]